افراد مسلح افغانستانی، یک شهروند تاجکستان را ربودند

 

مقام‌های تاجکستان می‌گویند که یک شهروند این کشور توسط قاچاقیان افغانستان، از داخل خاک این کشور ربوده شده است. این مقام‌ها گفته‌اند که برای رهایی این شهروند خویش، با مقام‌های کابل وارد گفت‌وگو شده‌اند.

به‌گزارش رادیو اسیای میانه از شهر دوشنبه، حبیب قره خان وه، ۵۵ ساله، ساکن روستای سیرابی ناحیه همدان و پاسبان، روز ۱۵ سپتامبر از این روستا ربوده شده است.

یک منبع موثق در وزارت امور داخله کشور تاجکستان گفته که براساس آخرین معلومات، گروه قاچاقبران افغانستانی، حبیب قره‌خان وه، را وارد خاک افغانستان کرده و وی در حال حاضر در یکی از ساحات ولسوالی درقد ولایت تخار نگهداری می‌شود.

بااین حال، سیدجهان‌گیرکرامت امر امنیت ولایت تخار به‌رادیو اسیای میانه می‌گوید، کسی به‌نام جمشید تاجکی، شهروند تاجکستان، چند روز پیش توسط اسماعیل سفید، از تاجکستان ربوده شده و به افغانستان آورده شده است.

شخص رباینده، مدعی است که بالای این شهروند تاجکستان مبلغ ۳۵ هزار دالر پول دارد.

به‌گفته‌ای آقای کرامت، اسماعیل‌سفید، سپس این شهروند تاجکستان را به‌بشیرقانت، یکی از فرماندهان حزب اسلامی تسلیم داده است که در حال‌حاضر در یکی از روستای ولسوالی چاه آب ولایت تخار نزد این فرمانده نگهداری می‌شود.

وی افزود، هنوز ادعای شخص مدعی ثابت نشده و بررسی‌ها ادامه دارد.

وی در پاسخ این سوال رادیو آسیای میانه که آیا تاهنوز از مقام‌های تاجکستان با مقام‌های محلی تخار تماس گرفته است یا خیر گفت: هنوز کسی از مقام‌های تاجکستان به‌مسولان محلی ولایت تخار تماس نگرفته اند.

هم‌چنان آقای کرامت ضمن بیان این موضوع که در ساحه‌ی که این شهروند تاجکستان نگهداری ‌می‌شود، تحت سلطه افراد مسلح غیر مسوول است، تاکید کرد که تا دستور از مسوولان بالا دریافت نکند هیچ اقدامی در این مورد نخواهد کرد.

بشیر قانت از فرماندهان حزب اسلامی گلبدین حکمتیار است که در مناطق مرزی افغانستان نفوذ دارد

 

گذاشتن یک پاسخ