کشته و زخمی شدن ۱۴ تن از طالبان مسلح در ولسوالی چهارسده ولایت غور

مقام‎هادر ولایت غور می‎گویند، در اثر بمب‎باران “هلیکوپتر”  قوای‎هوای کشور در بند خفک ولسوالی چهارسده‌ی ولایت غور، ۱۴ تن از طالبان مسلح کشته و زخمی شده‎اند.
اقبال نظامی سخن‎گویی فرمانده پولیس غور در گفت‎گو با رادیو آسیای میانه، این روی‎داد را تائید کرده، گفت: در نتیجه بمب‌باران هلیکوپتر نیروهای هوایی  ۸ تن از طالبان مسلح کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‎اند.
به‎گفته سخن‎گویی فرمانده پولیس غور: طالبان مسلح به سرکرده‎گی ملا احمدشاه و تعدادی از همراهان‎شان از مربوطات بند خفک، متواری شده و به‌قرارگاه اصلی خود که در روستای کرگین ولسوالی چهارسده می‎باشد رفته‎اند.
سخن‎گویی فرماندهی پولیس غور افزود: ۵ پاسگاه امنیتی طالبان مسلح به دست نیروهای خیزش مردمی درآمده است .

اقبال نظامی سخن‎گویی فرماندهی پولیس غور نیز به رادیو آسیایی میانه می‎گوید، قبل از ظهر امروز عبدالصمد یکی از فرماندهان طالبان مسلح همراه با ۵۰ موتر سایکل‎سوار از منطقه زیرکوه ولسوالی شیندند هرات وارد روستای کرگین ولسوالی چهارسده ولایت غور شده‎اند.

وی افزود: که این گروه، از طالبان مسلح به کمک مولوی احمد‎شاه یک تن دیگر از فرماندهان طالبان مسلح در ولایت غور آمده اند.

این در حالی‎ست که از روز دوشنبه هفته گذشته بدین‎سو درگیری میان خیزش‎های مردمی و طالبان مسلح در ولسوالی چهارسده ولایت غور جریان داشته است، که درنتیجه این درگیرها، حاجی محمدخان یک‎تن از متنفذین قومی خیزش مردمی آن منطقه  با ۳ تن از همراهان‎اش کشته شده اند.
عنایت الله امیر- ولایت غور

گذاشتن یک پاسخ