نشست بررسی استراتیژی جدید ایالات متحدۀ امریکا برای افغانستان به دلیل اختلافات اعضای نشست، بدون نتیجه پایان یافت

در این نشست که در کمپ دیوید در ایالت مریلند برگزار گردیده بود، اختلاف نظر شمار زیادی از اعضای ارشد دولت ترامپ روی استراتیژی امریکا در قبال افغانستان و منطقه منجر به پایان بی‌نتیجۀ آن شد.

سارا سندرز، سخن‌گویی کاخ سفید پس از پایان نشست به رسانه‌ها گفت: استراتیژی جدید امریکا با در نظرداشت منافع امریکا در آسیای جنوبی به ترامپ پیش‌کش شده است که ترامپ پس از بررسی در زمان مشخص آن را به جهانیان اعلام خواهند کرد.

در این نشست به شمول مک‎ماستر مشاور امنیت ملی ترامپ، بسیاری از مقام‌های حاضر در آن خواهان اضافه‌شدن نیروهای امریکایی در افغانستان بوده‌اند، هرچند در این زمینه نیز تصمیمی گرفته نشده‌است.

پیش از این جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا گفته بود که در استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان روی‌کرد منطقه‌یی مد نظر گرفته خواهند شد.

دراین نشست، در مورد تجدید نظر در سیاست واشنگتن در قبال پاکستان نیز بحث شده است اما اختلاف نظر وجود داشته و برخی از اعضای مجلس خواهان موقف شدیدتر امریکا در برابر پاکستان شده‌اند.

آنان گفته‌اند، ارتش و شبکۀ استخباراتی پاکستان یا آی‌اس‌آی از هراس‌افگنان طالب در افغانستان پشتی‌بانی می‌کنند و پاکستان باید علیه این گروه‌ها اقدام کند.

استراتیژی جدید امریکا برای افغانستان یک‌بار دیگر در بی‌سرنوشتی باقی ماند که یک روز پیش از آن مقام‌های امریکایی گفتند چیزی به نهایی‌شدن این راه‌برد نمانده‌است.

گذاشتن یک پاسخ