محکومیت یک جوان در پیوند به قضیه اختیطاف به ۱۲ سال حبس تنفیذی در ولایت دایکندی

۲۶ حمل ۱۳۹۸

پیش از ظهر امروز طی یک جلسه علنی محکمه استیناف ولایت دایکندی شخصی به نام حکمت را به ۱۲ سال و یک ماه حبس تنفیذی و ۲۰ هزار افغانی پول نقد محکوم به مجازات نمودند.

قاضی عطا الله تمکین حین صدور حکم در جلسه علنی امروز چنین گفت:”ما هئیت قضایی دیوان امنیت عامه وجزا ناشی از فساد اداری در جلسه مورخ۲۶/۱/۱۳۹۸ خویش به اتفاق آرا و حضور داشت حقیقی طرفین قضیه، حکمت ولد نظرمحمد را در قضیه اختیطاف مطابق هدایت (ماده ۵۹۲) کود جزا به مدت ۱۲ سال و یک ماه حبس تنفیذی ودر قضیه ضرب وجرح مطابق جز(۱) ماده (۵۷۷) کود جزا به پرداخت ۱۰ هزار افغانی جریمه نقدی محکوم به مجازات نمودیم”.

وی همچنان گفت:”در قضیه تهدید موظف خدمات عامه مطابق فقره(۱) ماده(۶۲۵) کود جزا نیز به پرداخت ۱۰ هزار افغانی جریمه نقدی محکوم نمودیم”.

به گفته قاضی تمکین این حکم قطعی نبوده حق استیناف خواهی موجود است.

گفتنی است که حکمت باشنده اصلی ولسوالی کجران ولایت دایکندی بوده و در سال ۱۳۹۷ خورشیدی یک فرد ۱۸ ساله  را اختیطاف نموده و بعد از اختیطاف از فامیل وی در بدل رهایی اش مطالبه پول نموده و در حین فرار دادن پسر از سوی یک فرد مسلح در ولسوالی کجران بالای وی فیر صورت می گیرد و پسر بچه به دست نیروهای امنیتی ولسوالی کجران سپرده می شود.

گزارشگر رادیو دایکندی معصومه سیرت

گذاشتن یک پاسخ