طرزالعمل تازه برای فروش سیم‌کارت شرکت‌های مخابراتی در کابل

فروش سیم‌کارت‌های غیرقانونی در روی جاده‌ها، مشکلات اجتماعی را به بار آورده است.

 گفته می‌‌شود، از این سیم کارت‌ها در اختطاف‌ها و دزدی‌ها، به کار برده شده، حتا مخالفین به‌انواع گوناگون از آن استفاده می‌کنند.

در عین‌حال شماری از باشندگان شهر کابل نیز از فروش آزادانه سیم‌کارت‌های بدون راجستر در بازارهای شهر کابل شکایت دارند.

این شهروندان می‌گویند: این سیم‌کارت‌ها غیرقانونی بوده و به‌نام های افراد مختلف راجستر می‌باشند.

محیب‌الله، یک‌تن از باشندگان کابل در گفت‌وگوی به‌رادیو آسیای میانه می‌گوید، دولت باید جلو فروش این سیم‌کارت‌های غیرقانونی را بگیرد.

وی نیزتاکید می‌کند که شبکه‌های مخابراتی سیم‌کارت را به اسم های مختلف راجستر میکنند و برای فروشندگان به‌قیمت آرزان به‌فروش می‌رساند.

محمدعیسی، یک‌تن از سیم‌کارت فروشان که در دکانش سیم‌کارت می‌فروشد به‌رادیو اسیای میانه می‌گوید: سیم‌کارت که ما به فروش می‌رسانیم روی اسناد به‌فروش می‌رسانیم و روزانه هیأت از شرکت‌های مخابراتی برای جمع آوری این اسناد به‌دکان ما می‌آید.

وی افزود که سیم‌کارت های که در روی جاده ها فروخته می‌شوند، کار ما را نیز در شک و تردید قرار داده اند.

وی می افزاید، معلوم نیست چی‌کسان برای این‌ها سیم‌کارت را به فروش می‌رساند.

نجیب‌الله نکیال سخن‌گوی وزارت مخابرات و تکنالوژی، به‌رادیو آسیای میانه می‌گوید که برای جلوگیری از فروش سیم‌کارت های غیرقانونی در روی شهر، این وزارت طرزعمل را تهیه نموده و به‌تمام شرکت‌های مخابراتی در میان گذشته است تا باید تمام سیم‌کارت های شرکت ها راجستر و به‌طور قانونی خرید و فروش شوند.

وی هم‌چنان می‌گوید: بر اساس این طرز العمل، تمام مشتریان باید از نمایندگی های این شرک ها سیم‌کارت خریداری کنند تا هیچ‌یکی از باشندگان به‌مشکل روبه رو نشوند.

وی نیز تاکید کرد، سیم‌کارت های که در روی بازار فروخته می‌شوند باید تمام شان غیر فعال شوند.
پیش از این، مسئله فروش سیم‌کارت های بدون راجستر در شورای ملی هم مطرح شده و در این خصوص اعضای هر دومجلس چندین بار وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی را در جلسات استجوابیه شان فرا خوانده‌اند.

هارون شهاب زاده –رادیو اسیای میانه -کابل

 

گذاشتن یک پاسخ