جدال لفظی برای حمایت از داعش؛ اینبار بهرامی، پاکستان را متهم کرد

طارق شاه‌بهرامی سرپرست وزارت دفاع کشور، در گفت‌وگو به‌یک رسانه‌ای خصوص گفته است که پاکستان از گروه‌تروریستی داعش در افغانستان حمایت می‌کند.

این ادعای سرپرست وزارت دفاع، زمانی صورت می‌گیرد که پیش از این شماری آگاهان  و اعضای مجلس نمایندگان حکومت وحدت‌ملی را به‌ساختن و حمایت از داعش در کشور متهم می‌کردند.
آقای بهرامی تاکید کرده که پاکستان می‌خواهد، پس از ضعیف شدن گروه‌طالبان، از داعش به‌حیث ابزار برای رسیدن به‌اهدافش در افغانستان استفاده کند.

مسعود حسینی آگاه سیاسی، به‌رادیو آسیای میانه، می‌گوید: این گفته‌ها از سوی مسوولان بلند رتبه دولتی، نشان دهنده‌ای ضعف و ناتوانی دولت در امر مبارزه با هراس افگنی است.

مسعود حسینی، تاکید کرد که هنوز برای قضاوت در متهم کردن همسایه‌ها برای رشد گروه‌داعش زود است.

وی، افزود: زمانی دولت‌ها ضعیف باشند، ناتوانی‌های خود را به‌گونه‌ای که بتوانند ناکامی‌های شان را، بپوشانند به‌کشورهای دیگر ربط می‌دهد.

سرپرست وزارت دفاع، هم‌چنان پاکستان را دشمن همیشگی افغانستان، خوانده‌است.

در همین‌حال، عبدالرشید آرین کارشناس سیاسی، با تایید این‌که پاکستان داعش را تمویل می‌کند، می‌گوید: همان‌گونه که پاکستان طالبان و القاعده را تمویل می‌کند، داعش را حمایت و تمویل خواهد کرد.

آرین، می‌گوید: دولت در امر مبارزه با گروه‌های هراس افگنی همیشه تلاش کرده‌است و حمایت پاکستان از گروه‌های هراس افگن پدیده‌ای  تازه‌ای نیست.

چندی پیش نیز امریکا با اعلام راه‌برد کشورش در مورد افغانستان و جنوب آسیا، پاکستان را در حمایت از گروه‌های هراس افگن متهم کرده، گفته بود، امریکا دیگر تحمل حمایت پاکستان از گروه‌های هراس افگن را ندارد.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که نا امنی‌ها در کشور، افزایش یافته است.

راضیه شاران

گذاشتن یک پاسخ