سفر جان‌ نیکلسون و مقام‌های نظامی در کندز

به هدف پلانگذاری عملیات زمستانی درکندز مقام‌ها ارشد امنیتی کشوروارد کندزشدند

ویس احمد برمک وزیرامورداخله معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی شریف رییس ستاد ارتش وجنرال جان نیکلسون  فرمانده عمومی نیروهای ناتو  روز گذشته دریک سفر ناگهانی وارد کندز شدند.

این مسوولان با مردم این ولایت تعهد سپردند که بزودی از طریق راه اندازی عملیات شبانه پناه گاه‌های گروه طالبان را درهم خواهندشکست. درهمین حال شورای ولایتی کندز از وضعیت کنونی ابرازنگرانی کرده خواستاررسیدگی به مشکلات موجود کندزشدند.

ویس احمد برمک وزیرامورداخله هدف از سفرش به این ولایت را پلانگذاری عملیات زمستانی و نابودی پناه گاه‌های طالبان خوانده تصریح کرد که وزارت داخله و همه‌ی قوت‌های نظامی در کنار مردم کندزاند و تلاش می‌کنند تا امنیت مطمین را به این ولایت تامین کنند.

وزیرداخله تصریح کرد که حکومت افغانستان از حمایت جهانی برخورداربوده و هرگروه که حاضر به صلح و مصالحه ملی نشوند را نابود خواهندساخت.

جنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی نیروهای حمایت قاطع در کشور نیزگفت که رییس جمهور امریکا بر پاکستان فشاروارد کرده است تاگروه های که منجربه ناامنی بحرانی ساختن اوضاع در منطقه می‌شوند را به میزگفت‌وگو حاضرکنند.

آقای نکلسن با اشاره به دو دورسقوط کندز گفت که نیروهای امنیتی افغانستان از حمایت نیروهای ناتو بهره منداند و به این همکاری‌های مشترک ادامه خواهند داد.

درهمین حال، رییس و اعضای شورای ولایتی کندزمی‌گویند که اوضاع امنیتی در کندز وخیم است و حکومت مرکزی باید به خواست مردم رسیدگی کنند.

محمد یوسف ایوبی رییس و غلام ربانی عضو این شورا می‌گوید، از مدت نزدیک به سه ماه به این‌سو شبکه‌های مخابراتی در جریان شب فعالیت‌های شانرا متوقف کرده و اگر وضعیت امنیتی به‌همین منوال ادامه یابد، انتخابات پارلمانی در کندز برگزار نخواهدشد.

سفرمقام‌های ارشد امنیتی به کندز در حالی صورت می‌گیرد که بگفته باشندگان، این ولایت در دوسال پسین با توجه به راه اندازی ده‌ها عملیات به نام های گوناگون درین ولایت تاکنون جغرافیای تحت حاکمیت دولت گسترش نیافته است.

رحمت بهروز- کندز

 

 

گذاشتن یک پاسخ