آصف مهمند در میدان‎ هوایی مزار شریف از سوی پولیس سرحدی توقف داده شد

پس از دو روز از بازداشت آصف مهمند عضوی شواری ولایتی در بلخ خبرهای متفاوتی در مورد ماجرای بازداشت وی شنیده می‎شود.

آصف مهمند در میدان هوایی مزار شریف از سوی پولیس سرحدی فرودگاه توقف داده شده است و آنها تلاش کردند او را بازداشت کنند اما وی مقاومت کرده است.

گزارش‎ها حاکی‎ست، بعد از سه ساعت مقامت با پولیس که منجر به زخمی شدن ۲ پولیس گردیده است این عضوی شورای ولایتی باز داشت شده است.

سیدکمال سادات فرمانده امنیه ولایت بلخ به رسانه‎ها گفته است، آصف مهمند بعد از درگیری با نیروهای پولیس توسط افراد مسلح که به امر عطا‎ محمد نور آمده بودند، بازداشت شده است.

در همین حال منیر احمد فرهاد سخن‎گویی عطا محمد ‎نور به رادیو آسیا میانه می‎گوید: باز داشت آقای مهمند توسط نیروهای پولیس انجام شده است.

وی می‎افزاید: امروز هییت‎های متشکل از معاون تحقیق لوی سارنوالی، ریس جرایم و امنیت ملی، ارگان‎های محلی که به امر رییس جمهور برای بررسی این موضوع به  این ولایت سفر کرده‏‎اند در دیداری با عطا محمد نور والی بلخ صحبت‏‎های همه جانبه کرده‎اند. عطا محمد نور از هییت‎ها خواست تا به گونه‎یی همه جانبه و روی اسناد قانونی این موضوع  را بررسی کنند.

با این‎حال مصطفی مهمند برادر آصف مهمند به رسانه‎ها گفته است، بعد از باز داشت آصف مهمند توسط عطا محمد نور و پسرانش لت‎کوب شده است، خانواده مهمند از دولت مرکزی خواهان برطرفی عطا محمد نور شده اند.

منیر فرهاد سخن‎گویی والی بلخ این ادعا را رد کرده، می‏گوید: بعد از گرفتاری آصف مهمند به پولیس جنایی این  ولایت تحویل داده شده است و در همین هفته به امنیت ملی تسلیم داده شده است.

 

محمد هارون شهاب‎زاده، رادیو آسیای میانه – کابل

 

گذاشتن یک پاسخ